close
دانلود آهنگ جدید
افزایش زمان تحویل واحدهای عملی کارآموزی، کارگاهی و پرو‍‍ژه دانشجویان پیام نور + بخشنامه
کانال تلگرام هایپرتمپ

افزایش زمان تحویل واحدهای عملی کارآموزی، کارگاهی و پرو‍‍ژه دانشجویان پیام نور + بخشنامه

به گزارش سایت زمان تحویل واحدهای عملی کارآموزی، کارگاهی و پرو‍‍ژه دانشجویان دانشگاه پیام نور از یک نیمسال تحصیلی به دو نیمسال تحصیلی افزایش پیدا کرد.

به گزارش سایت : پیش از این دانشجویانی که از نیمسال اول ۹۳-۹۲ و بعد از آن درس عملی را اخذ کرده اند ، مطابق تبصره ۳ ماده ۱۶ آیین نامه جدید آموزشی ادامه مطلب..) مهلت ارائه دروس عملی جهت ارائه به مدرس مربوطه تا پایان نیمسال اخذ (حداکثر ۲۰ روز پس از پایان امتحانات همان نیمسال) اعلام شده بود و در صورت عدم ارائه کار عملی در پایان نیمسال اخذ آن ،نمره ای برای دانشجویان ثبت نخواهد شد و دانشجو موظف است در نیمسال های بعدی با پرداخت شهریه دروس مربوطه را مجددا اخذ نماید.

با بخشنامه ی جدیدی که از سوی محمدعلی کریمی ، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور به مراکز و واحدهای پیام نور ابلاغ شده است ، این زمان از یک نیمسال تحصیلی به دو نیمسال تحصیلی افزایش پیدا کرد.

در این بخشنامه تاکید شده است که این مهلت ۲ نیمسال برای زمان تحویل قابل تمدید نمی باشد و دانشجویان طبق تقویم آموزشی دانشگاه باید واحدهای عملی کارآموزی ، کارگاهی و پروژه خود را به اساتید تحویل دهند و اساتید نیز حق افزایش زمان بیشتر را ندارند.

و همچنین نیز اعلام شده است که نمرات وارد شده قابل تغییر نمی باشند و به هیچ عنوان اساتید نمی توانند بعد از زمان مورد نظر نمره ای از دانشجویان را ثبت سیستم کنند.

از این پس در صورت غیبت در دروس عملی یا عدم ثبت نمره توسط استاد ، برای دانشجو نمره صفر محاسبه می شود

دانشجویان عزیز دقت داشته باشید که اگر نمره ای از واحدهای عملی کارآموزی ، کارگاهی و پروژه در سیستم ثبت نشود به منزله غیبت محسوب می شود و برای دانشجو نمره صفر لحاظ می شود.

در بخشنامه مجددا به عدم تغییر نمره ثبت شده ، غیبت ، صفر و … در سیستم توسط اساتید تاکید شده است و نیز از مراکز درخواست شده که در این رابطه به هیچ عنوان اقدام به ارسال نامه نکنند.

کلیه مفاد این آیین نامه برای دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا می باشد و کلیه آیین نامه و بخشنامه ها و دستورالعمل های مغایر ملغی می باشد و فقط موارد زیر از آیین نامه های قبلی رعایت گردد.

این آیین نامه در ۳۴ ماده و ۲۱ تبصره در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۱ به تصویب شورای آموزشی دانشگاه پیام نور قرار گرفته است و از تاریخ اعلام شده لازم الاجرا می باشد.

تغییرات مهم و اساسی این آیین نامه به شرح زیر می باشد:

۱- تغییرات در قوانین تکدرس و معرفی به استاد

۲- تغییرات در سنوات مجاز تحصیلی دانشجویان مشمول

۳- توضیح تمام موارد آموزشی دانشگاه پیام نور

۴- ضوابط عمومی و اختصاصی ورود به دانشگاه پیام نور

۵- تعداد واحد قابل اخذ در هر نیمسال تحصیلی

۶- تغییر در تعداد واحد قابل اخذ در ترم تابستان از ۶ واحد به ۸ واحد درسی

۷- تعداد واحد های جبرانی در هر مقطع تحصیلی

۸- تبصره ماده ۱۰ (هم نیاز کردن دروس در صورت مردودی در درس پیش نیاز)

۹- مجاز بودن تحصیل همزمان در ۲ رشته

۱۰- دستور العمل لغو عدم مراجعه و صدور مرخصی تحصیلی

۱۱- دستور العمل انصراف از تحصیل و لغو انصراف

۱۲- دستور العمل تقاضای مهمان و انتقالی

۱۳- دستور العمل تطبیق واحد دروس در دوره های کاردانی و کارشناسی

۱۴- و …

نکات مهم در مورد آیین نامه جدید:

۱- درخصوص ماده ۸ موارد زیر رعایت گردد :

الف – چنانچه دانشجو دو درس نظری باقیمانده را به صورت معرفی به استاد بگذراند و در هر زمان مشخص گردد که بیشتر از دو درس برای فراغت از تحصیل داشته، نمرات آن دروس حذف می گردد و دانشجو موظف است هر دو درس را به همراه دروس باقیمانده سرفصل، مجدداً در قالب سنوات مجاز تحصیلی در اولین نیمسال ممکن انتخاب و بگذراند.

ب- چنانچه دانشجو پس از یک یا چند نیمسال وقفه تحصیلی (به گمان تکمیل سقف دوره )، مشخص شود یک یا دو عنوان درس باقیمانده دارد ; درس یا دروس باقیمانده را به صورت معرفی به استاد می گذراند و نمره آن دروس باید در اولین نیمسال وقفه تحصیلی در قالب سنوات مجاز ثبت شود.

۲- درخصوص ماده ۱۳ موارد زیر الزامی است :

سنوات مجاز تحصیل دانشجویان مشمول و همچنین افزایش سنوات آنان برای ورودی های سال ۱۳۸۹ و قبل از آن مطابق دستورالعمل شماره ۴۴۲۵۱/۲۱/د ؛ ۲۷/۶/۹۰ و ۱۱۷۳۶/۲۱/ص ؛ ۲۲/۳/۸۹ و همچنین برای ورودی های سال ۱۳۹۰ و بعد از آن مطابق دستورالعمل شماره ۲۹۹۵۶/۳/د ؛ ۲۹/۶/۹۱ و ضمایم پیوستی آن تعیین گردیده است. سنوات مجاز تحصیل دانشجویان اتباع غیر ایرانی مطابق دستورالعمل شماره ۴۴۳۴۴/۳/د ؛ ۳۰/۸/۹۱ و شیوه نامه ثبت نام پذیرفته شدگان اتباع غیر ایرانی ارسالی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری در هر سال تحصیلی تعیین و قابل اجراست.

۳- درخصوص اجرای ماده ۱۷ موارد زیر به قوت خود باقی است :

الف : دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۸۷-۸۶ و قبل از آن مطابق بخشنامه ۹۶/۸۶/۳/م مورخ ۱۲/۳/۸۶ اقدام شود.

ب : برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۸۸-۸۷ تا پایان سال تحصیلی ۹۱-۹۰ مطابق بخشنامه ۵۲۴۸/۲۱ مورخ ۲۰/۸/۸۷ اقدام شود.

بخشنامه شیوه محاسبه نمرات دروس (عملی) و (عملی – نظری)

درخصوص نحوه محاسبه نمرات عملی و نظری رشته تربیت بدنی به اطلاع می رساند، ملاک محاسبه نمره عملی و نظری رشته مذکور در سامانه گلستان بخشنامه زیر می باشد و در صورت عدم کسب حداقل ۵۰ درصد نمره عملی، نمره نظری محاسبه نشده و نمره عملی به عنوان نمره نهایی منظور می گردد. ضمناً یادآوری می شود که شیوه محاسبه نمرات فوق تغییری نمی کند.

- در صورتی که واحد عملی و نظری جداگانه از هم در اطلاعات جامع دانشجو برایتان ثبت شده باشد از فرمول زیر محاسبه نمی شود و هر کدام بر اساس ۲۰ نمره محاسبه می شود.

- دقت داشته باشید فرمول زیر مخصوص دروسی هست که واحد تئوری و عملی با هم هستند.

پیرو بخشنامه ۳۴/۸۵۳۷۶ مورخ ۸۵/۱۲/۹ در خصوص نمرات دروس عملی نظری به اطلاه می رساند ، نمرات واحدهای عملی نظری ، بدون اولویت و با تاثیر یکسان بر اساس رابطه زیر محاسبه و نمره نهایی اعلام می گردد.

شیوه محاسبه نمرات عملی و عملی - نظری دانشگاه پیام نور

در خصوص نمرات دروس تربیت بدنی که شامل نمره نظری هم هستندنمره عملی از ۲۰ در رابطه بالا لحاظ می شود و برای اولویت دادن به نمره عملی ، شرط اخذ ۵۰ درصد نمره واحد عملی جهت لحاظ نمره واحد نظری ، توسط سیستم جامع کنترل خواهد شد